tiistai, 21. toukokuu 2019

Mejä-tuloksia

20.5. Siilinjärvi

Lkkn Cressfield’s Maple In Disquise  AVO1/46p.

Kkn  Kesyttömän Dark Dragon          AVO1/48p.

Pku  Salamantelin Eddie Express     VOI0

Kkn  Tappijalan Miss Maaninka         VOI1/41p.

 

sunnuntai, 17. maaliskuu 2019

Vuoden 2018 palkitut koirat

VALIOT

lkn FI KVA-L FI JVA SE JVA HeJw-15 Raika Rakas vom Nord Wind om. Niina Kantell, Leppävirta & Tuija Vuohtoniemi, Kiuruvesi

kkn FI MVA FI KVA-M Kesyttömän Carlotte om. Liisa Laukkanen Toivala

kkn FI MVA FI KVA-M Ruukin Eternal Love om Satu & Juha Musakka, Hiltulanlahti

kkn FI KVA-M Ruukin Finlandiahymni om Ida Hirsjärvi, Alapitkä & Nina Koskinen, Hamula

kkn FI KVA-L Kesyttömän Dark Dragon om Virva Kukkaslahti-Kaunisaho, Tuovilanlahti

kkn FI JVA C.I.B. C.I.E. POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA TLNW-14 TLNW-16 Tappijalan Miss Maaninka om Janne Valta & Riikka Leskinen, Käärmelahti

pku SE JVA FI MVA Taxmania Jocular om Maarit Makkonen-Mönkkönen, Ylämylly

pkn SE JVA Taxmania Know-How om Maarit Makkonen-Mönkkönen, Ylämylly

lku POHJ MVA FI MVA SE MVA DK MVA Ice Spirit Sansonitan Wili om Eeva-Liisa Hoffren, Vuorela

lkn FI MVA Aavanmeren Kastehelmi om Tiina Tervo, Kuopio

lkn FI MVA Qenesar Cute Cecile om Niina Kantell, Leppävirta

pkn FI MVA Sagotax Härliga Hilma om Satu Pekkarinen, Alapitkä

pku NO MVA FI MVA FI JVA FI KVA-J Salamantelin Eddie Express om Ulla Ruotsalainen, Hamula

kkn BALT JMVA EE JMVA LV JMVA LT JMVA Zekiwa Pokka Pitää om Eja Jägerroos, Kuopio

kkn EE JMVA Korpinotkon Dior om Katja Tiitinen, Konnuslahti & Hannele Turakainen, Juva

kkn EE JMVA Ruukin Grumeluuri om Nina Koskinen, Hamula


VUODEN AJOKOIRA

1. kku Pelemans Xardas om Jorma Paukkonen, Heinävesi 10p

2. kkn FI KVA-A Vuorenkaiun Susa om Anssi Larikka, Joensuu 10p


VUODEN MEJÄKOIRA

1. kkn FI JVA C.I.E. C.I.B. POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA EE MVA  LV MVA LT MVA BALT MVA TLNW-14 TLNW-16 Tappijalan Miss             Maaninka om Janne Valta & Riikka Leskinen, Käärmelahti 30p

2. lkn FI JVA SE JVA FI KVA-L Raika Rakas vom Nord Wind om Niina Kantell, Leppävirta & Tuija Vuohtoniemi, Kiuruvesi 28p

3. lku Faraway Crystal Angel Touch om Niina Kantell, Leppävirta 12p

4. pku SE JVA FI MVA Taxmania Jocular om Maarit Makkonen-Mönkkönen, Ylämylly 8p

5. lkn FI MVA Aavanmeren Kastehelmi om Tiina Tervo, Kuopio 8p

VUODEN LUOLAKOIRA

1. kkn FI KVA-M Ruukin Finlandiahymni om Ida Hirsjärvi, Alapitkä & Nina Koskinen, Hamula 36p

2. kkn FI KVA-L Kesyttömän Dark Dragon on Virva Kukkaslahti-Kaunisaho, Tuovilanlahti 33p

3. kkn FI MVA FI KVA-M Ruukin Eternal Love om Satu & Juha Musakka,        Hiltulanlahti 33p

4. kkn FI MVA FI KVA-M Kesyttömän Carlotte om Liisa Laukkanen, Toivala 30p

5. lkn Qenesar Etevä Pikku-Pirkko om Niina Kantell, Leppävirta 24p

6. lku Faraway Crystal Angel Touch om Niina Kantell, Leppävirta 24p

7. kkn EE JMVA Korpinotkon Dior om Katja Tiitinen, Konnuslahti & Hannele Turakainen, Juva 18p

8. lkn FI KVA-L FI JVA SE JVA Raika Rakas vom Nord Wind om Niina Kantell, Leppävirta & Tuija Vuohtoniemi, Kiuruvesi   12p

9. kkn Korpinotkon Diva om Katja Tiitinen, Konnuslahti 12p

VUODEN NÄYTTELYKOIRA

1. kkn C.I.E. C.I.B. POHJ MVA SE MVA FI MVA NO MVA BALT MVA LV MVA LT MVA EE MVA FI JVA TLNW-14 TLNW-16 Tappijalan Miss Maaninka om Janne Valta & Riikka Leskinen, Käärmelahti 45p

2. pku Sagotax Hurtiga Hugo om Nina Korhonen & Ville Toppinen, Kuopio 44p

3. lkkn Griishoi Awakuuntytär om Marjaana & Elmiina Kuusonen, Kuopio 27p

4. lkn Maastomakkaran Anselmiina om Susanne Kauppinen, Suonenjoki 19p

5. kkn BALT JMVA EE JMVA LT JMVA LV JMVA Zekiwa Pokka Pitää om Eja Jägerroos, Kuopio 18p

6. lkkn FI MVA Te-Biit’s Uniriepu om Marjaana Kuusonen, Kuopio 18p

VUODEN MÄYRÄKOIRA

1. kkn C.I.E. C.I.B. POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA BALT MVA EE MVA LV MVA LT MVA FI JVA TLNW-14 TLNW-16 Tappijalan Miss Maaninka om Janne Valta & Riikka Leskinen, Käärmelahti 48p

2. lkn FI KVA-L FI JVA SE JVA Raika Rakas vom Nord Wind om Niina Kantell, Leppävirta & Tuija Vuohtoniemi, Kiuruvesi           35p

3. kkn FI KVA-M Ruukin Finlandiahymni om Ida Hirsjärvi, Alapitkä & Nina Koskinen, Hamula 32p

4. kkn EE JMVA Korpinotkon Dior om Katja Tiitinen, Konnuslahti & Hannele Turakainen, Juva 23p

5. lku Faraway Crystal Angel Touch om Niina Kantell, Leppävirta 19p

6. lkn Qenesar Etevä Pikku-Pirkko om Niina Kantell, Leppävirta 18p

7. lkn FI MVA Qenesar Cute Cecile om Niina Kantel, Leppävirta 17p

8. kku Pelemans Xardas om Jorma Paukkonen, Heinävesi 13p

9. kkn Korpinotkon Diva om Katja Tiitinen, Konnuslahti 12p

lauantai, 2. helmikuu 2019

Kevätkokous

Kevätkokous pidetään Kuopiossa, Niittyniemen majalla (Niuvanniemen sairaala-alue), 17.3.2019 klo 13:00.

Jäsentiedote lähetetään kirjeitse, joten tarkkaile postiasi.

Tulokset Vuoden koira-kilpailuihin ja valiopalkintoihin toimitettava sihteerille 1.3.2019 mennessä, joko sähköpostitse tai kirjeessä.

Eja Jägerroos 

Purolantie 11, 70260 Kuopio

eja.jagerroos(at)dnainternet.net

3702E0E9-1C1E-4B02-A619-913C781355B9.jpg



torstai, 24. tammikuu 2019

LUT & MEJÄ-kokeet

Kennelpiiriltä anotut ja hyväksytyt kokeet ajalle 1.1.19-31.7.19

LUT

27.4 Leppävirta

4.5 Leppävirta

MEJÄ

9.5   Leppävirta

18.5 Leppävirta

20.5 Siilinjärvi

3.6   Nilsiä

15.7 Siilinjärvi

22.7 Leppävirta

Tarkemmat tiedot kokeista ja ilmottautumisajoista löytyy  Kennelliiton tapahtumakalenterista.

 

tiistai, 15. tammikuu 2019

Rally-tokoa ja mäykkytreffejä

Koiramekan tokokentälle on varattu vuoroja seuraavasti:

Su 24.2 klo 13-14  Rally-toko lajiesittely/tutustuminen

                               Ohjaajana Pirjo Nyyssönen

Su 24.3 klo 13-14 Mäykkytreffit

Su 31.3 klo 13-14 Mäykkytreffit

Vuorot on ISMK:n jäsenille ilmaiset, muille 2€/ kerta

Osoite Siikaranta 13, Kuopio

Hallin säännöt ja käyttöohjeet löytyy  www.koiramekka.fi